10-09-2012

10 вересня 2012 року в рамках візиту української військової делегації до Афганістану у Кабулі Міністр оборони України Дмитро Саламатін зустрівся з Президентом Ісламської Республіки Афганістан Хамідом Карзаєм.

У ході зустрічі сторони обговорили низку питань, які становлять обопільний інтерес. Зокрема, Міністр оборони України відзначив, що візит української військової делегації до Афганістану – логічне продовження домовленостей, досягнутих під час цьогорічної зустрічі президентів України та Ісламської Республіки Афганістан у Чикаго.

Дмитро Саламатін також зазначив, що Україна бере участь у діяльності Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані, починаючи з 2007 року, і на цей час 25 українських миротворців виконують завдання у складі литовського та польського контингентів. Українською стороною наголошувалося, що, розуміючи нагальність процесу передачі контролю над безпековою ситуацією в Афганістані національним силам безпеки, Україна вітає поступове зменшення іноземної присутності в цій країні.

Крім того, Дмитро Саламатін зазначив, що стан безпеки в Афганістані цілком впливає на стан безпекової ситуації в регіоні, а також те, що від рівня безпеки у державі залежать можливості відродження або становлення її економіки.

– Безумовно, забезпечення стабільного й безпечного життя в Афганістані тісно пов’язані з відновленням об’єктів господарства. І в цьому питанні Україна, враховуючи її можливості, може дуже ефективно надавати допомогу, – підкреслив Дмитро Саламатін.

У свою чергу Президент Ісламської Республіки Афганістан Хамід Карзай відзначив зацікавленість у розвитку відносин з Україною, і, зокрема, між оборонними відомствами.

– Ми зацікавлені у підготовці медичного персоналу, інженерів, льотчиків та авіаційно-технічного персоналу, у придбанні літаків та іншої техніки для народного господарства, – повідомив Хамід Карзай.

Наприкінці зустрічі Міністр оборони України Дмитро Саламатін запропонував Президенту Ісламської Республіки Афганістан Хаміду Карзаю направити делегацію Міністерства оборони Афганістану в Україну з метою визначення напрямів двосторонньої співпраці з питань військового та військово-технічного співробітництва.

11 вересня 2012 року Міністр оборони України Дмитро Саламатін зустрівся з командувачем Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіки Афганістан генералом Джоном Р. Алленом.

Під час зустрічі генерал позитивно оцінив роботу українського миротворчого персоналу, особливо в провінції Гор. Він також зазначив, що завдяки наполегливій та самовідданій праці наших співвітчизників він особисто інакше почав сприймати Україну та її місце і роль у світовій та регіональній безпеці.

Довідково: у складі литовського контингенту перебувають 14 військовослужбовців Збройних Сил України , у тому числі: 3 військові лікарі (2 хірурги та анестезіолог), 4 офіцери у складі штабу литовської ГРП (радник командира ГРП, помічник командира ГРП з моніторингу ЗМІ, офіцер цивільно-військового співробітництва, помічник командира роти ГРП) та 7 спеціалістів з розмінування.

Командувач МССБ оцінив на «відмінно» роботу українського персоналу у місті Газні щодо навчання афганських пілотів та технічного персоналу вертольотів Мі-17. Крім того, він поінформував Міністра оборони України про перспективи міжнародих сил в цій країні, зокрема, зазначив, що до середини 2014 року МССБ мають трансформуватися в «сили присутності», які, у свою чергу, на дві третини складатимуть військовослужбовці Збройних сил США, а решта – з інших держав-членів НАТО. Завдання цих сил у період з 1 січня 2015 року до 1 січня 2024 року полягатиме виключно у підготовці Афганських сил.

Міністр оборони України Дмитро Саламатін висловив співчуття та слова жалоби американському народові щодо жертв та постраждалих за результатами терактів 11 вересня 2001 року. Глава вітчизняного оборонного відомства зазначив, що Україна братиме участь і в новій місії "сил присутності". Можливими напрямами співпраці у цьому контексті він назвав участь українського персоналу в обслуговуванні вертольотів, наданні кваліфікованої медичної допомоги, проведенні розмінувань, а також обслуговуванні бронетанкової техніки.

– Ми відкриті для обговорення усього спектру питань і очікуємо пропозицій від НАТО, – зазначив він. Також Дмитро Саламатін зауважив, що Україна - один із головних партнерів із проведення миротворчих операцій, що не є членом НАТО.

Цього ж дня делегація Міністерства оборони України відбула до міста Чагчаран, де відвідала український миротворчий персонал у складі Литовської Групи з розбудови провінції Гор. Під час цього заходу Міністра оборони України ознайомили з розташуванням бази, завданнями як Групи з розбудови провінції, так і українського персоналу в її складі, умовами побуту та служби. Було проведено низку брифінгів та показ практичних дій інженерно-саперного підрозділу. Також Дмитро Саламатін вручив цінні подарунки особовому складу українського миротворчого персоналу, а перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко нагородив відзнаками начальника Генерального штабу Збройних Сил України українських військових та їх колег з литовського контингенту.

Наприкінці візиту Міністра оборони України до Ісламської Республіки Афганістан відбулась його зустріч з виконуючим обов’язки Міністра оборони Ісламської Республіки Афганістан паном Інаятуллою Назарі та начальником Генерального штабу - першим заступником Міністра оборони цієї країни генералом Широм Мохаммадом Карімі. У ході зустрічі сторони намітили перспективні напрями співробітництва у військовій та військово-технічній сферах, а також визначили низку заходів на найближчу перспективу.

 

За інформацією Департаменту преси та звязків зі ЗМІ МО України

 

 

Переглянуто разів сторінку: 1988
Ви можете залишити запитання адміністратору на сайті
Листи та побажання надсилайте за адресою: afbrat@ukr.net


Головна | Оголошення | Новини | Документи | Фотогалерея | Архів новин | Правління | Зв'язок
Розробник: RootUa
© 2010