14-09-2011

778

14 вересня 1993 року було створене Головне організаційно-мобілізаційне управління, яке стало правонаступником Управління мобілізації і комплектування Головного штабу Збройних Сил України, а 22 серпня 2000 року Міністр оборони України видав наказ «Про встановлення Дня мобілізаційного працівника».

За роки незалежності у Збройних Силах України була створена вертикаль управління мобілізаційною роботою. Сьогодні її фахівці на чолі з головним мобілізаційним органом Збройних Сил України, яким є Головне управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України, плідно працюють над підвищенням рівня мобілізаційної готовності Збройних Сил України та держави загалом.

Важливість завдань та заходів, які виконують працівники мобілізаційних органів Збройних Сил України, з року в рік зростає, що зумовлено процесом реформування військ (сил) та підвищенням престижу військової служби.

На мобілізаційні органи покладено широке коло завдань, які вони виконують на високому професійному рівні. Насамперед це розробка відповідних нормативно-правових актів, підготовка Збройних Сил України та держави загалом до проведення мобілізації, накопичення військовонавчених ресурсів, запровадження служби у військовому резерві. Крім того, постійно ведеться робота з підвищення престижу служби у лавах Збройних Сил України.

Неможливо уявити собі саме поняття мобілізації без її головної рушійної сили — людей, які присвятили своє життя великій справі зміцнення обороноздатності нашої Батьківщини. У цей день неможливо не згадати тих, хто стояв біля витоків сучасної української мобілізації. Це генерал-лейтенанти В. Артюх, В. Куксенко, М. Матюх, Є. Шелест, О. Гріненко, генерал-майори А. Паламарчук, В. Венгер, О. Сапса.

Їхні наступники гідно продовжують традиції, закладені на зорі незалежності України. Кращими з них є генерал-майори В. Талалай, О. Волков, М. Попельський, О. Розмазнін, В. Данчук, полковники О. Бойко,      В. Омельчук, І. Ткаченко, В. Кевлюк, В. Літвінцов, В. Ільченко, К. Міхайліченко, П. Косецький, В. Ясковець, Є. Курбет, М. Феркою, Н. Хоменко, Л. Царенко, О. Ткачук, капітани 1 рангу Ю. Мороз та В. Рябоконь.

Саме завдяки їм докорінно змінилися форми та методи проведення заходів мобілізаційної підготовки, було впроваджено надання науково-методичної допомоги військам (силам), що дозволило суттєво покращити рівень планування і проведення навчань, тренувань, інших заходів мобілізаційної підготовки, створити у військових організаційних структурах дієву систему роботи посадових осіб щодо контролю за плануванням та проведенням таких заходів.

Фахівці мобілізаційних органів для підтримання обороноздатності Збройних Сил України та держави проводять різноманітні заходи із залученням багатьох органів виконавчої влади, міністерств, відомств. Так, поточного року у Збройних Силах України проведено понад п’ятсот заходів мобілізаційної підготовки, серед яких такі масштабні, як командно-штабні мобілізаційні навчання з органами військового управління всіх ланок, військовими частинами, установами та закладами, штабні мобілізаційні тренування, мобілізаційні заходи з військовими комісаріатами різних рівнів.

Значна увага у 2011 році приділяється проблемам взаємодії мобілізаційних органів управління з органами державної влади та місцевого самоврядування, що сприяє ефективній підготовці та проведенню мобілізаційних заходів.

Під керівництвом Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України велася ефективна робота з представниками інших військових формувань. Так, поточного року проведено низку заходів щодо поліпшення рівня мобілізаційної готовності зі структурними підрозділами Державної спеціальної служби транспорту, Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України й інших органів державної влади. Ці заходи дозволили спільно та узгоджено виконати поставлені завдання щодо зміцнення обороноздатності держави, покращити взаємодію між мобілізаційними органами різної підпорядкованості.

У Збройних Силах України триває впровадження служби у військовому резерві — нового виду виконання військового обов’язку в запасі, котра, сподіваються фахівці, за умов належного фінансування забезпечуватиме гарантоване доукомплектування визначених військових частин для виконання ними завдань як мирного, так і воєнного часу. Поступове нарощування чисельності професійного резерву вже у 2014 році дозволить вийти на якісно новий рівень забезпечення боєздатності сил постійної готовності. Військові частини, які в ході створення перспективної структури Збройних Сил увійдуть до їхнього складу, вже сьогодні показують, яким повинно бути професійне військо ХХІ століття. Так, у вересні під час проведення комплексу тактичних навчань «Адекватне реагування-2011» вісім органів військового управління та резервісти, які проходять у них службу у військовому резерві, виборюватимуть право стати моделлю перспективного складу.

На сьогодні мобілізаційні органи досягли значних результатів у питаннях мобілізаційної готовності та мобілізаційної підготовки і складають перспективні плани на майбутнє. І нам є чим пишатися.

Вітаю всіх військовослужбовців, ветеранів та працівників мобілізаційних органів із професійним святом. Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, добробуту, наснаги та нових успіхів у нашій нелегкій та відповідальній роботі.

Джерело: Народна армія № 168
Володимир АСКАРОВ,
ТВО начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України, генерал-лейтенант
Фото Романа Бакуменка


Переглянуто разів сторінку: 1477
Ви можете залишити запитання адміністратору на сайті
Листи та побажання надсилайте за адресою: afbrat@ukr.net


Головна | Оголошення | Новини | Документи | Фотогалерея | Архів новин | Правління | Зв'язок
Розробник: RootUa
© 2010