29-12-2010

719

Миротворці 56-го окремого вертолітного загону 14-ї ротації продовжують виконувати миротворчі завдання у складі місії ООН у Ліберії. Відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН та наказу командувача сил ООН у Ліберії, для виконання завдань у сусідньому Кот-д’Івуарі наприкінці листопада поточного року був створений підрозділ UNMIL, до складу якого увійшов підрозділ авіаційної підтримки зі складу 56-го овз Збройних Сил України. Естафету у виконанні завдань з оперативної підтримки у Кот-д’Івуарі від попередньої ротації прийняв персонал 14-ї ротації українського контингенту у складі двох вертольотів Мі-8 та 21 особи персоналу. Наш підрозділ дислокується на аеродромі «Буаке» ( Кот-д’Івуар ) разом із підрозділом збройних сил Гани.

Завдання з авіаційної підтримки проведення президентських виборів у Республіці Кот-д’Івуар полягають у перевезенні на вертольотах особового складу Місії, керівного персоналу місії ООН та VIP-персон. Також наші вертолітники виконують завдання з перевезення вантажів, медичного транспортування, супроводження військових вантажів. Окрім цього, екіпажі здійснюють польоти з патрулювання та спостереження, пошуку та рятування.
— При проведенні ротації групи підтримки було зосереджено увагу на охорону майна та озброєння, авіаційної техніки під час виконання завдання, — розповідає командир 56-го овз Місії ООН у Ліберії військовий льотчик першого класу підполковник Петро Пліс. — Також пильнували зброю та боєприпаси, адже особовий склад підрозділу має при собі закріплені засоби захисту. До складу підрозділу підібрані найбільш досвідчені та підготовлені фахівці, зокрема льотчики, бортові техніки та бортові перекладачі, начальники ТЕЧ ланок, фахівці ІАС з різних видів обслуговування вертольотів, регламенту авіаційного озброєння та обладнання тощо. Окрім цього, у підрозділі фахівці зв’язку та РТЗ, лікар, кухар та водії спецмашин. Старшим групи призначений заступник командира 56-го овз підполковник Володимир Партика.

Польоти здійснюються переважно над рівнинною місцевістю, вкритою вологими тропічними лісами на півдні та високотрав’янистою саваною на півночі країни. Середня річна температура у країні + 26-28 С.
За тиждень перебування у Кот-д-Івуарі наліт українських авіаторів на вертольотах Мі-8 склав близько 21 години, здійснено 33 польоти, перевезено 166 пасажирів та 9,5 тонни вантажу. Ситуація в Буаке залишається стабільною. Охорону українських миротворців забезпечують пакистанські військові.

Фото Вадима КОВАЛЬОВА

Вадим КОВАЛЬОВ
Ліберія
Джерело: /na.mil.gov.ua/
Переглянуто разів сторінку: 966
Ви можете залишити запитання адміністратору на сайті
Листи та побажання надсилайте за адресою: afbrat@ukr.net


Головна | Оголошення | Новини | Документи | Фотогалерея | Архів новин | Правління | Зв'язок
Розробник: RootUa
© 2010