01-02-2011

618
«Бої» місцевого значення ведуть львівські чиновники проти ветеранів та інвалідів Збройних Сил України. Хто переможе?..

Багато років поспіль будуємо будуємо ми правову державу, але чомусь не меншае розмов про нехтування Законом, кишенькове судочинство, бюрократизм, й риба тут гниє, як то кажуть, не тільки з голови. Здається, вже нормою є ставлення до пенсіонерів як до зайвих людей у суспільстві: часто-густо байдуже дивляться чиновники на їхні попередні заслуги та права.

     Минулоріч двадцять два члени Товариства українськиї офіцерів Львівщини (ТУО – Всеукраїнська громадська організація, – прим. авт.) подали адміністративний позов до Галицького районного суду Львова, яким просили зобов’язати міського голову А. Садового та міську раду розглянути їхню заяву щодо виділення земельних ділянок під індивідуальне будівництво житла.

     – Слід зауважити, що раніше подані заяви до Львівської міськради депутати розглянули з порушенням чинного законодавства України, – підкреслив голова Львівського обласного осередку ВГО «Товариство українських офіцерів» підполковник запасу О. Лобащук. – Зокрема, Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року. Наприклад, у частині 3-й стаття 2-га цього Закону вказує: «Нормативні акти органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які обмежують права і пільги ветеранів війни, передбачені цим Законом, є недійсними»! А пункт 13-й статті 14-ої чітко визначає пільги учасників війни: приміром, «... першочергове забезпечення житловою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального будівництва, садівництва та городництва, першочерговий ремонт житлових будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом».

     – Чи виконує місцева влада на чолі з А. Садовим ці вимоги? Ні!, – продовжує співрозмовник. – Інакше ветерани військової служби, учасники бойових дій та інваліди війни не судилися б з вже вдруге обраним громадою Львова мером та його командою.

     ... Ще раніше, у 2008-му році, заступник міського голови, директор департаменту містобудування, пан А. Павлів на всі звернення військовослужбовців запасу та у відставці відповідав: «... На сьогоднішній день у м. Львові відсутні земельні ділянки для нової індивідуальної забудови. Вони можуть бути надані у випадку розширення меж міста за рахунок прилеглих земель після корегування та затвердження нового Генерального плану Львова та після розроблення і затвердження міськрадою Положення про подання земельних ділянок пільговим категоріям громадян». Однак прокуратура і офіцери Львівського гарнізону іншої думки: земля є, але її розбазарюють і користаються нею саме чиновники з новоспеченими олігархами та їхнє оточення. Невипадково в одній адміністративній позовній заяві офіцерів-ветеранів та інвалідів війни, учасників бойових дій, ветеранів військової служби зазначено:

     «... Насьогодні у Львові звільнено понад 14 військових містечок, що складає загалом близько 100 гектарів землі. Крім того, у самому місті є вільними більше 1000 гектарів земель, які притадні для житлового будівництва (р-ни Збоїщ, Сихова, Винників; вулиць Патона, Княгині Ольги та інші).

     Від офіцерів, котрі там проживають, та від заступника прокурора м Львова Д. Межвінського нам відомо, що землі колишніх військових містечок передані комерційним структурам, а чимало військовослужбовців (ветеранів, учасників бойових дій та інвалідів) й досі не забезпечені ані житлом, ані землею.

     ... Також нами встановлено, що виконавчі органи Львівської міської ради в особі п. п. А. Павліва та А. Садового недбало ставляться до підготовки матеріалів для подачі на розгляд сесії. Вони ігнорують вимоги законів, активно перешкоджають порядку надання нам землі».

     Голова обласного осередку ВГО «Товариство українських офіцерів» підполковник запасу Олександр Лобащук продовжує:

     – ... Для прикриття своїх оборудок чиновники від влади разом з недалекоглядними депутатами від 7.06.2007-го прийняли славнозвісну ухвалу за № 899 «Про порядок розгляду та підготовки документів щодо надання в оренду та постійне користування земельних діянок, вільних від забудови або цільового призначення», яку ми також оскаржили і просили суд визнати її розділ 12-ий недійсним, оскільки він суперечить вищезгаданому Закону та вимогам ст. 151 Земельного Кодексу України, іншим нормативно-правовим актам, зокрема, постанові Кабінету міністрів України №377 2002-го року «Про забезпечення ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ земельними ділянками під забудову та права на їх безоплатне отримання у власність», якою визначено, що до органу місцевого самоврядування подається всього три документи: заява, копія документу, що підтверджує пільги, та довідка про перебування на квартирному обліку. Такі документи офіцери надали до міськради, однак А. Садовий і А. Павлів проігнорували їх. Мабуть, ці посадовці не вважають вирішення житлових питань ветеранів та учасників бойових дій їхнім соціальним захистом.

     Чого вдалося офіцерам добитися в суді? Як він захищає порушені права інвалідів війни та ветеранів? Більше року суддя розглядав позов, який за Законом має розглядатися не більше 3 місяців. Дії відповідачів можна розцінювати як ігнорування правосуддя та виявлення зневаги до суду. Адже А. Павлів взагалі не прийшов на судове засідання. Врешті-решт суддя ухвалив рішення постановою від 23 березня 2010-го року. Вимоги позивачів суд задовольнив частково, відхиливши пункт щодо моральної шкоди. Втім, офіцери оспорили таке рішення, яке принижує честь і гідність інвалідів війни, учасників бойових дій та ветеранів. Через судову тяганину, вважають позивачі, трое офщерів померли, двое стали інвалідами першої групи...

     Держава вшанувала певні категорії захистників Вітчизни відповідними пільгами, однак місцева бюрократія поступила з ними зневажливо, принизливо.

     ... Автор рядків був присутній майже у всіх судових засіданнях щодо справи, про яку йдеться. В одному з залів Галицького районного суду міста Львова забракло місць для позивачів, і кільком інвалідам, ветеранам війни в Афганістані довелося кілька годин просидіти на лавці для підсудних у так званому «мавп’ятнику». Чи не знущання?

     P. S. Поки що не можуть скористатися своїми законними правами ветерани, учасники бойових дій та інваліди у Львові. У зв’язку з перебігом згаданих подій вони скерували позов вже до вищого апеляційного суду України. Їхні лави скорочуються (троє літніх людей, які десятки років віддали захисту Бітьківщини та нелегкій службі дійсно вже пішли з життя, – авт.).

     Можливо, львівські чиновники чекають часу, коли взагалі ніхто не звертатиметься до них з подібного приводу?..

На знімку: учасники бойових дій в Афганістані, інваліди та ветерани Збройних Сил України і у таких умовах виборюють свої права у судовому засіданні.

Ігор Мосейченок, полковник запасу, учасник бойових дій в Афганістані.
Фото Володимира Комара.
Джерело: www.lv.cominformua.com


                                                

                                                   

                                                                                

                                                                 

Переглянуто разів сторінку: 1030
Ви можете залишити запитання адміністратору на сайті
Листи та побажання надсилайте за адресою: afbrat@ukr.net


Головна | Оголошення | Новини | Документи | Фотогалерея | Архів новин | Правління | Зв'язок
Розробник: RootUa
© 2010