15-01-2011

З 4 січня цього року Пенсійний фонд України розпочав виплати встановлених на цей час пенсій нашим громадянам. Як повідомила під час проведення урядової телефонної лінії заступник голови Пенсійного фонду України Валентина Никитенко, перерахунки передбачено здійснити чотири рази. Урядовець висловила впевненість, що в 2011-му, як і торік, наші пенсіонери отримуватимуть кошти та надбавки до них повністю й своєчасно. Підстави для цього — підсумки роботи фонду минулого року.

Так, у 2010 році його органи чимало зробили для поповнення бюджету цієї установи власними коштами. Зокрема за рахунок погашення боргів та посилення контролю за сплатою страхових внесків. Протягом цього періоду до фонду надійшло майже 183,6 мільярда гривень, що на 23,7% більше, ніж надходження 2009 року. Власні минулорічні доходи становлять понад 119,3 млрд гривень, або 95,6% планових призначень. Порівняно з аналогічним періодом позаминулого року такі доходи збільшилися на 19,5 мільярда, або на 19,6%.

Як використано ці кошти? Протягом 2010 року органи Пенсійного фонду України призначили пенсії 741,1 тисячі громадян. Із них 31,1 — військові пенсіонери. За звітний період майже 25 тисячам оформили пенсії за особливі заслуги перед Україною. Понад 824,8 тис. перерахували пенсії відповідно до урядової постанови з урахуванням стажу та заробітної плати після її призначення (попереднього перерахунку). А ще 12,8 млн наших громадян перерахували пенсії у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму, встановленого Держбюджетом 2010 року.

Пенсійний фонд України виконав міжнародні зобов’язання щодо виплати пенсій громадянам 19 країн світу на загальну суму 2,1 мільйона доларів США та 345 тисяч євро. Відповідно від Пенсійного фонду Російської Федерації минулого року надійшло понад 62,4 мільйона рублів на виплату 2200 нашим громадянам, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, які прирівнються до цього району. Родинам українських військовослужбовців, що загинули під час виконання обов’язків військової служби у складі миротворчих сил ООН, виплачено 105 тисяч доларів США.

Рівень середньої пенсії в Україні минулого року становив 1147 гривень. Але не всіх наших громадян задовольняє така сума. Про це говорили ті з них, хто додзвонився на «гарячу лінію». Так, діти війни запитували, чому їм не виплачують надбавку в розмірі, передбаченому законом про їх статус. Як повідомила Валентина Никитенко, в державі її отримали понад 4,6 млн громадян. Сьогодні до органів суду звертається майже кожен третій із них із заявою про перерахунок надбавки. Якщо задовольнити ці вимоги, Пенсійний фонд не витримає такого навантаження. Тому відповідною урядовою постановою в 2011 році дітям війни доплати передбачено на тому ж рівні — 49 гривень 80 копійок.

Володимир ЧІКАЛІН
Джерело: «Народна армія»
Переглянуто разів сторінку: 810
Ви можете залишити запитання адміністратору на сайті
Листи та побажання надсилайте за адресою: afbrat@ukr.net


Головна | Оголошення | Новини | Документи | Фотогалерея | Архів новин | Правління | Зв'язок
Розробник: RootUa
© 2010