12-12-2010

591
Корвет Військово-Морських Сил Збройних Сил України "Тернопіль" під командуванням капітана 3 рангу Григорія Бреєва святкує 6 грудня під час бойової служби в Середземному морі в рамках антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля". Екіпаж працює у складі тактичної групи разом із фрегатом італійських ВМС "Есперо", який, до речі, входить до бойового складу сил НАТО. За час чергування офіцерами корабля опитано близько 50 цивільних суден.
Будемо відвертими, сьогодні факт участі українського корабля в таких серйозних міжнародних заходах ми сприймаємо якось навіть буденно. Адже "Тернопіль" буквально "прописався" у Середземному морі: нинішня його місія в "Активних зусиллях" вже п'ята за рахунком. Іншим військовим колективам флоту екіпаж подає приклад не лише професійного виконання своїх обов'язків, а й справжньої любові до морської справи.
Утім не так давно, а саме навесні 2006 року, мало хто вірив, що невеличкий за водотоннажністю корабель, призначений переважно для походів у ближній морській зоні, борознитиме й сусідні моря. Зрештою, саме "Тернопіль" проклав, так би мовити, шлях до Середземного. Після нього туди пішли інші українські військові кораблі - фрегат "Гетьман Сагайдачний" і корвет "Луцьк".
Щоб мати можливість разом із кораблями НАТО охороняти від терористів Середземне море, і екіпажу "Тернополя", і багатьом спеціалістам управлінь та служб штабу Військово-Морських Сил ЗС України довелося чимало попрацювати і втілити у повсякденну і бойову організацію корабля стандарти провідних військових флотів.
Свого часу було створено своєрідну систему, до складу якої увійшли Контактний центр у Севастополі, через котрий триває обмін інформацією зі штабом антитерористичної операції "Активні зусилля" у Неаполі, і, власне, сам корвет "Тернопіль". Вимоги до персоналу ставилися досить високі. Для роботи у центрі, наприклад, добирали людей з великим досвідом міжнародних навчань, знанням англійської мови, документації НАТО тощо.
Та й сам "Тернопіль" у списку найбільш підготовлених для "Середземноморської одіссеї" кораблів з'явився не випадково. У конкурентній боротьбі його екіпаж досягав вищого рівня взаємосумісності з кораблями НАТО в рамках програми "Партнерство заради миру". А вже найбільш підготовлені сили командування ВМС ЗС України спрямувало до спільного фонду оперативних сил та засобів операції.
Таким чином, сьогодні для бойової служби у Середземному морі визначені корвети "Тернопіль" і "Луцьк" та фрегат "Гетьман Сагайдачний". На цих кораблях за допомогою експертів Стратегічного командування Північноатлантичного альянсу з питань трансформації проводиться додаткова підготовка екіпажів.
У Військах берегової оборони за стандартами НАТО опрацьовуються доглядові групи. Фахівці відділу оборонного співробітництва посольства США в Україні на базі Центру пошукових і аварійно-рятувальних робіт (ЦПАРР) надали їм первинні знання мови і стандартних процедур НАТО.
Згідно із рекомендаціями натовських експертів, у штат українського флоту введено посади операційних офіцерів, головними вимогами до яких були відмінне знання іноземної мови і керівних документів НАТО. Саме операційні офіцери опитують у Середземному морі судна, що викликають підозру.
Вже перші середземноморські походи "Тернополя" дали змогу екіпажеві отримати чималий досвід роботи на спеціальній апаратурі, ознайомитися зі стандартними процедурами Альянсу, а також алгоритмом забезпечення корабля паливом, водою, продуктами харчування через міжнародну компанію "Інчкейп" і за допомогою кредитної картки, про що "Народна армія" нещодавно вже розповідала своїм читачам.
Аналізуючи участь "Тернополя" та інших кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України у операції "Активні зусилля", експерти НАТО неодноразово відзначали добру підготовку українських екіпажів. І, напевне, якби було навпаки, прагматичні натовці давно б знайшли привід і пояснили партнерам, що саме їх не влаштовує.
Отже, можна без перебільшення сказати, що місія екіпажу корвета "Тернопіль" свідчить в першу чергу про професійність наших моряків, їхнє вміння опановувати стандарти провідних флотів світу, і, зрештою, доводить, що наша держава не на словах, а на ділі робить свій внесок у зміцнення безпеки у Середземному морі й у Європі.
І найголовніше: пройшовши середземноморськими милями, офіцери корабля несуть до українського військового флоту найцінніше - досвід і набуті практичні навички. А вони, погодьтеся, нам дуже потрібні.
Олександр ЩЕРБАКОВ
Джерело: Газета "Народна Армія" 

Переглянуто разів сторінку: 767
Ви можете залишити запитання адміністратору на сайті
Листи та побажання надсилайте за адресою: afbrat@ukr.net


Головна | Оголошення | Новини | Документи | Фотогалерея | Архів новин | Правління | Зв'язок
Розробник: RootUa
© 2010