03-12-2010

583З ініціативи Шепетівської районної  організації ветеранів Афганістану Хмельницької області   зроблено капітальний ремонт кімнати  ветерана у водолікарні головного оздоровчого закладу краю. Зокрема, встановлено нові  металопластикові вікна, санвузол, приміщення побілено. Цю благу справу  «афганці» приурочили до  Міжнародного дня  інваліда.
– Ветерани-інваліди, та й взагалі люди, які мають  інвалідність, у нашій країні потребують  особливої уваги суспільства, – говорить голова районної ради ветеранів і Шепетівської районної  організації  ветеранів Афганістану Валерій Окорський. – Адже ні їхня пенсія, яка ледве витягує на прожитковий мінімум, ні можливості лікування не відповідають реальним потребам. Тому наша організація докладає зусиль, щоб хоч такими невеликими кроками допомагати ветеранам-інвалідам.
Щоправда, оновлена кімната ветерана ще потребує нового побутового обладнання, зокрема холодильника і меблів. Уже знайшлися  благодійники, охочі допомогти.
У центральній районній лікарні завдяки ініціативі «афганців» знову  з’явилися таблички, які інформують, що інваліди і ветерани  обслуговуються позачергово.   Зрозуміло, що не обходилось і без нарікань: чому нема таких табличок, які бодай  психологічно засвідчували  підтримку інвалідів, невже в суспільстві сталися  такі  разючі зміни не на користь цієї категорії людей?
"Афганці" знайшли  необхідні кошти на виготовлення табличок. Особлива роль у цій справі належить депутату міської ради, воїну-інтернаціоналісту  Ігорю  Ростиславовичу  Карчевському,  який, уже вкотре маючи депутатський статус, підтримує важливі соціальні справи.
Здавалося б, тема суспільної уваги до інвалідів не нова. Проте у нашій країні вирішення проблем цієї категорії населення має швидше «кампанійський» характер. Дуже добре, що нарешті почало розв’язуватися  житлове питання ветеранів Великої Вітчизняної війни, які перебувають у черзі. Цього року в  Шепетівці п’ятьом фронтовикам  вручено ключі від помешкань. Проте у черзі на житло перебувають і 14 воїнів-інтернаціоналістів. А в  попередні два роки державна житлова програма взагалі не працювала, кошти на це практично не виділялись.
Не все гаразд у нас і з безкоштовним лікуванням. Навіть коли це стосується пацієнтів, які перебувають у палатах для інвалідів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій, що нині є у кожному відділенні центральної районної лікарні.
Проблемою номер один для інвалідів є забезпечення ліками, хоча й  декларовано, що така пільгова категорія населення має отримувати засоби для лікування за державні кошти. На жаль,нині механізми такої суспільної підтримки не працюють.
У своїй переважній більшості інваліди не можуть похвалитися  статками. Їх, як правило, не беруть на роботу з пристойним заробітком, тому поняття зайвої копійки для них є вельми важливим. А різноманітні постанови, інструкції, що ухвалюються на високому рівні, аж ніяк не враховують реалій сьогодення.
Свого часу в США у законі про інвалідів було записано: «Інвалідність є природною частиною людського досвіду».  У нас же мало робиться для того,  щоб подібне твердження було враховано вітчизняним        законодавством, яке б істотно вплинуло  на поліпшення становища наших співвітчизників-інвалідів.

Володимир ПИПИЧ,
член Шепетівської районної  організації ветеранів Афганістану.
Джерело: usva.org.ua
Переглянуто разів сторінку: 896
Ви можете залишити запитання адміністратору на сайті
Листи та побажання надсилайте за адресою: afbrat@ukr.net


Головна | Оголошення | Новини | Документи | Фотогалерея | Архів новин | Правління | Зв'язок
Розробник: RootUa
© 2010