01-09-2010

566

Сполучені Штати Америки офіційно завершили військову частину операції в Іраку. Про це заявив президент США Барак Обама під час телевізійного звернення до нації, передає УКРІНФОРМ з посиланням на прес-службу Білого дому.

"Сьогодні я оголошую про те, що військова місія в Іраку завершена. Операція "Іракська свобода" закінчилася, й народ країни має взяти на себе відповідальність за безпеку у власній державі", - наголосив головнокомандувач під час прямого ефіру, який транслювався із Овального кабінету. Президент нагадав про те, що з регіону було виведено близько 100 тисяч солдатів, вивезено обладнання, сотні баз військового призначення були закриті чи передані у розпорядження місцевих збройних сил.

"Я знаю, що цей історичний момент настав у часи невпевненості для багатьох американців. Ми майже десять років вели війну, ми пережили тривалу й болючу рецесію. Інколи, серед усіх цих негараздів, майбутнє, що ми намагаємося побудувати для нашої нації - майбутнє міцного миру й стабільного процвітання - могло здаватися недосяжним", - визнав глава держави.

Він відзначив, що "ця важлива віха" має стати нагадуванням для американців, що вони самі є "творцями свого майбутнього", до якого йшли з упевненістю й наполегливістю. "Це також має стати сигналом усьому світові про те, що Сполучені Штати Америки мають намір підтримувати й зміцнювати своє лідерство у цьому столітті", - заявив Барак Обама.

За словами глави Білого дому, з часу оголошення війни в Іраку Джорджем Бушем відбулося чимало змін, які 7,5 року тому мало хто зміг би прогнозувати. "Війна за роззброєння країни перетворилася на протистояння з повстанцями. Тероризм та сепаратизм погрожували розділити Ірак. Тисячі американців віддали свої життя, десятки тисяч дістали поранення. Наші відносини за кордоном стали більш напруженими. Випробувалася наша єдність усередині країни", - зазначив президент.

Барак Обама наголосив, що ситуацію в Іраку вдалося покращити ціною неймовірних людських жертв та величезних обсягів фінансових ресурсів, які призвели до суттєвого скорочення внутрішніх витрат. "Тепер настав час перегорнути цю сторінку", - підсумував президент.

Із зверненням головнокомандувача до нації формально завершилася військова частина місії в Іраку, однак її "стабілізаційний" період триватиме.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, від сьогодні операція "Іракська свобода" отримає більш нейтральну назву "Нова зоря" (Operation New Dawn). В регіоні до 31 грудня 2011 року залишиться близько 50 тисяч військових, які продовжуватимуть надавати підтримку та консультативні послуги іракським силам безпеки й захищатимуть американських громадян.

Джерело: УКРІНФОРМ

Переглянуто разів сторінку: 734
Ви можете залишити запитання адміністратору на сайті
Листи та побажання надсилайте за адресою: afbrat@ukr.net


Головна | Оголошення | Новини | Документи | Фотогалерея | Архів новин | Правління | Зв'язок
Розробник: RootUa
© 2010