06-09-2010

555

Програма створення вертолітобудування в Україні може бути прийнята до кінця року, повідомив агентство "Інтерфакс-Україна" високопоставлений представник авіапромисловості. Як відзначив співрозмовник агентства, підготовка документа передбачена спеціальним дорученням уряду.

"У відповідності зі спеціальним дорученням уряду до кінця року повинні бути розроблені концепція й програма створення вертолітобудування в Україні. Прийняття документів заплановане також на цей рік", - сказав він.

По його даних, основними розроблювачами програми виступлять ВАТ"Український науково-дослідний інститут авіаційних технологій" (УкрНДІАТ, Київ), а також ВАТ "Мотор-Січ" (Запоріжжя).

Як повідомило джерело, вітчизняна програма вертолітобудування, як планується, буде розроблена на базі середнього багатофункціонального вертольота вантажопідйомністю 3-5 тонн на 9-12 пасажирів.

Співрозмовник агентства порахував некоректним на даному етапі озвучувати дані про можливі строки реалізації програми, потреби й джерелах фінансування, потенційних ринках.

ВАТ "Мотор-Січ" - один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Поставляє продукцію в 106 країн миру. Частка РФ у загальному обсязі експорту підприємства становить близько 50%.

"Мотор-Січ" забезпечує більш ніж на 80% потребу авіапромисловості РФ у вертолітних двигунах. За даними компанії, в 2010 році ВАТ планує збільшити в порівнянні з 2009 роком виробництво й продажу вертолітних двигунів на 25%.

Чистий прибуток "Мотор-Січі" в 2009 році виріс в порівнянні з 2008 роком в 290,2 рази - до 741, 22 млн грн, чистий дохід зріс на 81,9% - до 3,74 млрд грн.

Перспективи створення вітчизняного вертолітобудування на різних етапах новітньої історії України розглядалися у всіляких політичному й економічному контексті. У якості серйозного аргументу на користь можливої реалізації проекту, спостерігачі незмінно відзначали, у першу чергу, наявність у країні серйозного наукового потенціалу, у тому числі, в області матеріалознавства.

 Джерело: www.mil.in.ua - Український мілітарний портал

Переглянуто разів сторінку: 621
Ви можете залишити запитання адміністратору на сайті
Листи та побажання надсилайте за адресою: afbrat@ukr.net


Головна | Оголошення | Новини | Документи | Фотогалерея | Архів новин | Правління | Зв'язок
Розробник: RootUa
© 2010