18-08-2010

545

18 серпня, на залізничну станцію “Київ-пасажирський” прибув потяг з останньою групою українських військовослужбовців, які протягом 8 місяців виконували миротворчі завдання у складі багатонаціональної бойової групи “East” сил КФОР Косовому.
У столиці України, на Південному залізничному вокзалі миротворців 13-ї ротації зустріли перший заступник командувача Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Анатолій Пушняков, тимчасово виконуючий обов’язки командувача Об’єднаного оперативного командування Збройних Сил України генерал-майор Олександр Сирський, рідні і близькі миротворців.
За словами командира національного миротворчого контингенту 13-ї ротації підполковника В’ячеслава Андрушка, українські військові у складі багатонаціональної бойової групи “East” виконували завдання разом з американцями, турками, поляками та португальцями.
– Протягом перебування на Балканах український контингент виконував багато функцій, основними з яких були здійснення патрулювання у зоні відповідальності, охорона комунікаційних центрів, несення служби, в тому числі на кордоні між Македонією та Косовим, – розповів командир національного миротворчого контингенту підполковник В’ячеслав Андрушко.
Він також підкреслив, що особовий склад українського миротворчого контингенту повернувся додому здоровим та у повному складі, виконавши всі завдання, які перед ним стояли.
Варто додати, що серед тих, хто сьогодні повернувся до України, – майор Валерія Парада, яка вперше представляла жінок-офіцерів Збройних Сил України у штабі сил КФОР. Ця ротація в Косовому для майора Валерії Паради була вже третьою, до цього вона виконувала миротворчі завдання у Лівані та Іраку.
Цього ж дня особовий склад українського миротворчого контингенту 13-ї ротації автомобільним транспортом було доставлено до пункту постійної дислокації у місті Житомир.
Загалом чергова ротація українського національного контингенту у Косовому була проведена у 3 етапи. До цього з Балкан в Україну залізничним транспортом було перевезено 98 миротворців, а також доставлено військову техніку та майно батальйону.
Довідка. На сьогодні на Балканах продовжують виконувати миротворчі завдання 125 військовослужбовців 79-ї окремої аеромобільної бригади Командування Сухопутних військ Збройних Сил України. Командиром нової – 14-ї – ротації українського миротворчого контингенту багатонаціональної бойової групи “East” сил КФОР у Косовому є майор Олександр Луценко.

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/Переглянуто разів сторінку: 667
Ви можете залишити запитання адміністратору на сайті
Листи та побажання надсилайте за адресою: afbrat@ukr.net


Головна | Оголошення | Новини | Документи | Фотогалерея | Архів новин | Правління | Зв'язок
Розробник: RootUa
© 2010