23-07-2010

534

Багато проблем ветеранських організацій Львівської області досі вимагають вирішення, проте ветерани Львівщини відчувають турботу обласної адміністрації. Про це йшлося під час зустрічі голови Львівської ОДА Василя Горбаля з керівниками ветеранських організацій Львівщини.

З боку ОДА на зустрічі був присутній також начальник управління внутрішньої політики Львівської ОДА Ігор Ожиївський. Від ветеранів на зустріч прийшли  голова Львівської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Магеровський Михайло Львович, перший заступник голови Львівської обласної Організації ветеранів України Чайка Раїса Михайлівна, перший заступник голови Львівського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів Гірник Ярослав Іванович, голова Львівської обласної організації Асоціації ветеранів Міністерства внутрішніх справ України Красняк Микола Іванович, голова Ради ветеранів війни і праці органів прокуратури Львівської області Циимир Ярослав Данилович, заступник голови Львівського представництва Громадського об’єднання «Об’єднання ветеранів розвідки України» Горбатенко Сергій Володимирович, голова відділення Міжнародної Асоціації ветеранів підрозділів антитерору "Альфа" у Львівській області Погребняк Тарас Михайлович, голова Організація ветеранів Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Романишин Ігор Іванович, член Ради ветеранів Львівської залізниці Болкун Григорій Михайлович, голова Львівського обласного антифашистського комітету, член Львівської обласної Організації ветеранів України Калинюк Олександр Наумович, представник Державного комітету у справах ветеранів у Львівській області Сосенко Олег.

«Ми відчуваємо потепління у ставленні до нас, ветеранів, з боку обласної влади. Ми це відчули 9 травня, і продовжуємо відчувати зараз. Водночас, ми відчуваємо невиконання законодавства України, яке стосується ветеранів. Зокрема, порушуються закони, якими регулюється діяльність ветеранських організацій, виникають великі складнощі у виконанні програм оздоровлення, збереження пам’яті. Трапляється багато випадків вандалізму, особливо по відношенню до пам’ятників Великої Вітчизняної Війни. Причому, немає адекватної реакції з боку правоохоронних органів», - заявила перший заступник голови Львівської обласної Організації ветеранів України Чайка Раїса Михайлівна.

Крім цього, ветеранів турбує те, що у більшості ветеранських організацій немає власних приміщень, і міська влада, за словами самих ветеранів, не робить нічого, щоб забезпечити їх приміщеннями для зібрань, а згадує про учасників бойових дій тільки напередодні виборів.

В.Горбаль дав доручення зібрати та проаналізувати інформацію про основні труднощі ветеранських організацій Львівської області. «Львівська ОДА збере інформацію, яким ветеранським організаціям потрібні приміщення, яка ситуація з оплатою компослуг ветеранами та об’єднаннями ветеранів, і взагалі, яка потрібна допомога, щоб ветеранські організації могли повноцінно здійснювати свою статутну діяльність. Таку допомога буде віднайдена», - запевнив ветеранів В.Горбаль.

Він також відзначив, що Львівська ОДА забезпечить інформування ветеранів про зміну порядку оформлення та нарахування субсидій, яка відбулася днями.

Стосовно проблем із приміщеннями, В.Горбаль пообіцяв підняти це питання під час найближчої зустрічі з мером Львова Андрієм Садовим, і висловив сподівання, що питання буде вирішене позитивно.

У свою чергу, Ігор Ожиївський закликав ветеранів повідомляти напряму до Львівської ОДА про недоліки у роботі державних органів, установ, та організацій, які працюють із ветеранами. «Якщо будете мати випадки, коли вас недолікували, відмовили в лікуванні чи належному обслуговуванні – звертайтеся до мене, я буду координатором між ветеранськими організаціями та управліннями Львівської ОДА, зокрема, управлінням охорони здоров’я. Хоча в цілому, робота по цьому напряму є задовільною, контрольованою, і не викликає особливих нарікань», - заявив І.Ожиївський.

Продовжуючи спілкування з ветеранами, В.Горбаль пообіцяв допомагати усім ветеранським організаціям на території області, які діють в рамках законодавства. Також він закликав учасників бойових дій утриматися від політизації діяльності їхніх об’єднань напередодні і під час виборчої кампанії. «Я за те, щоб до влади в районах та області прийшли конструктивні люди, які нарешті займуться розвитком територій. А для того, щоб до влади прийшли такі люди, потрібно тверезо підходити до кандидатур, які висуватимуться на вибори», - зауважив В.Горбаль.


Голова Львівської ОДА також повідомив, що за кожною організацією ветеранів в ОДА буде закріплено відповідального куратора, який опікуватиметься нею, допомагатиме вирішувати найнагальніші проблеми.

Користуючись нагодою висловитися про наболіле, голова Львівського обласного антифашистського комітету, член Львівської обласної Організації ветеранів України Олександр Калинюк звернувся до В.Горбаля з проханням вирішити нагальні побутові проблеми ветеранів. Зокрема, організувати біля військового госпіталю у м.Винники нормальну автобусну зупинку, оскільки зараз ветерани змушені чекати громадський транспорт просто неба. Також, О.Калинюк попросив В.Горбаля посприяти у зміні графіку руху автобусів, маршрут яких проходить повз згаданий госпіталь. Зараз, за словами О.Калинюка, громадський транспорт їздить невиправдано рідко, і ветерани змушені довго чекати. Також пролунало прохання оснастити військовий госпіталь сучасним обладнанням, і вирішити проблему вандалізму. Ветерани скаржилися на те, що переважна більшість кримінальних справ за фактами вандалізму не доходять до суду, і вандали гуляють на свободі.

У відповідь, В.Горбаль заявив, що на найближчий нараді з керівництвом правоохоронних органів дасть доручення посилити охорону пам’ятних місць та ветеранських могил, і також вирішить транспортні проблеми ветеранів. Крім цього, Львівська ОДА посилить контроль над компаніями, що здійснюють прийом металобрухту, - адже саме через високий попит на метал, і непорядність працівників пунктів прийому продовжує існувати таке явище, як вандалізм.

«Я вже підняв перед своїм профільним заступником питання про необхідність переформатувати роботу пунктів прийому металобрухту. Найближчим часом у нас відбудеться зустріч із такими компаніями. На зустріч запрошу керівників правоохоронних органів області. Моя позиція жорстка – тих, хто приймає метал від вандалів, будемо позбавляти ліцензій», - запевнив В.Горбаль.

Насамкінець, В.Горбаль пообіцяв представникам ветеранських організацій, що зробить усе, аби подібні зустрічі стали звичним явищем у житті ветеранів Львівщини.

Джерело: Львівська обласна державна адміністрація

Переглянуто разів сторінку: 1417
Ви можете залишити запитання адміністратору на сайті
Листи та побажання надсилайте за адресою: afbrat@ukr.net


Головна | Оголошення | Новини | Документи | Фотогалерея | Архів новин | Правління | Зв'язок
Розробник: RootUa
© 2010