21-07-2010

Сьогодні розпочалася активна фаза вивезення першої партії меланжу зі складу ракетного палива Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України, розташованого поблизу міста Радехів на Львівщині.

Як повідомляє прес-служба Міноборони, 8 залізничних цистерн ЖКЦ-39 загальною вагою 401 тонна найближчим часом будуть завантажені меланжем для подальшого вивезення на територію Російської Федерації на утилізацію.

Вивезення меланжу відбуватиметься до 24 липня.

Вивезення меланжу за територію України і його подальша утилізація відбувається у рамках спільного проекту ОБСЄ і України. Утилізацію небезпечного компоненту ракетного палива здійснюють два федеральних казенних підприємства Російської Федерації: “Завод імені Свердлова” у Дзержинську та Бійський олеумний завод.

Перед початком робіт із завантаження меланжу до залізничних цистерн у Народному домі міста Радехова відбулася зустріч мешканців району із заступником командувача Західного оперативного командування з логістики – начальником логістики генерал-майором Сергієм Ніколаєвим, представниками Організації з безпеки та співробітництва в Європі та органів державної влади.

В ході зустрічі посадовці довели до присутніх інформацію про готовність військової частини до безпечного відвантаження та відправки меланжу згідно з програмою ОБСЄ для подальшої утилізації.

Як було підкреслено в ході зустрічі, командування військової частини на чолі з підполковником Олександром Ятлуком завчасно організувало підготовку особового складу та техніки для здійснення відвантаження небезпечної речовини. Під час підготовчих заходів були ретельно перевірені на придатність до застосування засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри, перекачування, транспортування, пожежогасіння і нейтралізації меланжу.

Військовослужбовці частини, що залучаються до перекачування меланжу із резервуарів у залізничні цистерни, пройшли індивідуальну підготовку, склали заліки і отримали допуски до виконання робіт. Також підготовлені спеціальні команди та відпрацьовано алгоритм дій на випадок виникнення позаштатних ситуацій. Особовий склад пожежних обслуг, розрахунків з ліквідації та нейтралізації проливів меланжу, технічного забезпечення ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, постів хімічного контролю та надання першої медичної допомоги пройшов тренування і перебуває у постійній готовності до дій. При цьому до найбільш небезпечних робіт залучаються лише військовослужбовці, які мають досвід роботи з меланжами понад 5 років.

Крім того, організовано взаємодію і узгоджено порядок здійснення заходів та надання допомоги під час виникнення можливих нестандартних ситуацій з органами МНС, МВС та СБУ у Львівській області.

Представники “Укрзалізниці”, у свою чергу, ретельно перевірили справність залізничних колій, склали відповідні акти і дали дозвіл на їхню експлуатацію.

Довідково. Склад ракетного палива біля міста Радехів створений у 1961 році і призначався як для зберігання рідких компонентів ракетного палива, так і для пально-мастильних матеріалів та спеціальних технічних засобів. Упродовж свого існування склад приймав, зберігав та відвантажував різні марки компонентів рідкого ракетного палива. Останнє велике відвантаження здійснювалося у 1995 – 1998 роках, коли було вивезено до Російської Федерації близько 2,5 тисяч тонн ракетного палива “гептил”, що вважається найбільш токсичним і небезпечним компонентом.

За весь час діяльності цієї військової частини не було зафіксовано жодного випадку виникнення надзвичайної ситуації із заподіянням шкоди здоров’ю людям та довкіллю. На сьогодні тут зберігається близько 2 тисяч 900 тонн меланжу.

Роботи з відвантаження меланжу зі складів зберігання ЗС України були розпочаті восени 2009 року у місті Калинівка Вінницької області, та продовжені на початку 2010 року у селищі Ценжів на Івано-Франківщині.

Джерело: http://www.vgolos.lviv.ua/

Переглянуто разів сторінку: 523
Ви можете залишити запитання адміністратору на сайті
Листи та побажання надсилайте за адресою: afbrat@ukr.net


Головна | Оголошення | Новини | Документи | Фотогалерея | Архів новин | Правління | Зв'язок
Розробник: RootUa
© 2010