21-07-2010

529

Уперше з 2001 року в Кабулі відкрилася Міжнародна конференція щодо Афганістану. Раніше такі зустрічі проводилися за кордоном.

У ході конференції афганський уряд представить міжнародній спільноті Національну стратегію економічного розвитку у складі п'яти окремих стратегій, які в свою чергу складаються з 23-ох спеціалізованих програм, а також механізми їх реалізації.

У конференції, що відбувається у приміщенні МЗС Афганістану, беруть участь представники понад 70 держав і міжнародних організацій.

Головною з підготовлених афганцями п'яти стратегій є нова стратегія миру та реінтеграції колишніх бунтівників в афганське суспільство.

Основна мета форуму - закріпити курс на поступову передачу афганській владі повної відповідальності за те, що відбувається в країні, - забезпечення безпеки та соціально-економічний розвиток Ісламської Республіки.

На порядку денному форуму - зобов'язання афганського уряду з поліпшення життя населення, принципи ефективного партнерства Афганістану з міжнародним співтовариством, проблеми вдосконалення державного управління, забезпечення законності і основних прав людини, рамки передачі відповідальності за безпеку, програма примирення з опозицією і реінтеграції осіб, які забажали скласти зброю, в афганське суспільство, питання регіональної співпраці та взаємодії.

Форум відбудеться під головуванням президента Афганістану Хаміда Карзая і генерального секретаря ООН Пан Гі Муна. На відкритті також виступлять спецпредставник генсека ООН Стефан де Містура і міністр фінансів ІРА Омар Захілваль.

Афганська сторона очікує, що країни-донори підтвердять рішення про виділення коштів на реалізацію стратегії розвитку національної економіки. Причому афганське керівництво планує переконати міжнародне співтовариство в необхідності проведення хоча б 50% від цих коштів через національний бюджет розвитку, а не через іноземні організації.

Афганська сторона сподівається, що учасників міжнародної конференції зацікавлять розроблені нею програми і стратегії, і чекає їх затвердження.

Учасники форуму приймуть за підсумками роботи конференції заключне комюніке.

Нагадаємо, що в переддень відкриття у Кабулі сталася серія вибухів. Це трапилося неподалік від укріпленого кварталу, в якому розміщуються міністри закордонних справ держав. Наразі обставини події уточнюються. Інформації про жертви і постраждалих поки немає.

Джерело: РИА Новости

Переглянуто разів сторінку: 621
Ви можете залишити запитання адміністратору на сайті
Листи та побажання надсилайте за адресою: afbrat@ukr.net


Головна | Оголошення | Новини | Документи | Фотогалерея | Архів новин | Правління | Зв'язок
Розробник: RootUa
© 2010