21-07-2010

527

Конференція з Афганістану підтримала плани президента країни Хаміда Карзая про передачу до 2014 року афганській армії та поліції контролю над безпекою в країні, передає Бі-Бі-Сі.

Карзай неодноразово виступав з цією пропозицією і ще раз повторив свій заклик передати контроль над безпекою під час конференції в Кабулі, в якій взяли участь представники 70 країн. За словами Карзая, делегати схвалили його відданість принципам ефективного управління країною.

Заява, ухвалена за результатами конференції, свідчить: "Міжнародне співтовариство висловлює підтримку намірам президента Афганістану передати афганським силам безпеки до кінця 2014 року керівництво і здійснення військових операцій у всіх провінціях країни".

Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон напередодні зустрічі у Вашингтоні з президентом США Бараком Обамою сказав, що мета - вивести британські війська з Афганістану до 2014 року - є реалістичною.

Глава НАТО Андерс Фоґ Расмуссен підкреслив, що перебирання контролю над безпекою афганської армії буде ґрунтуватися на "наявних умовах, а не календарі". "Наша місія закінчиться тільки тоді, коли афганці будуть здатні відповідати за безпеку країни самостійно", - заявив Расмуссен.

За словами Карзая, спеціальна комісія ухвалить рішення, які з 34 афганських провінцій готові до того, щоб відповідальність за безпеку на їхній території перебрали на себе національні сили, починаючи з 2011 року. Проте експерти вважають, що через те, що таліби досі контролюють значну частину Афганістану, заяви Карзая є занадто амбітними.

Держсекретар США Хілларі Клінтон заявила, що Сполучені Штати прискорять процес передачі контролю над безпекою афганської поліції і армії, починаючи з липня 2011 року. Водночас вона застерегла афганську владу від спроб укласти перемир'я з талібами, "Аль-Каїдою" або іншими озброєними угрупованнями.

"Ми настійно радимо нашим друзям в Афганістані мати справу з тими, хто прихильний до ідеї мирного майбутнього, де боротьба проходить на політичній арені біля виборчих урн, а не зі зброєю в руках", - підкреслила Клінтон.

Виступаючи на конференції, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія списала Афганістану залишки багатомільярдного боргу, і пообіцяв подальшу допомогу в оснащенні афганської армії і поліції в тісній співпраці з іншими країнами.

Крім того, Лавров підтвердив готовність Росії і далі надавати свою територію для транзиту до Афганістану вантажів і персоналу міжнародного контингенту. За його словами, нинішнього року Росія списала Афганістану залишок боргу у розмірі 891 млн доларів, при цьому загальна сума списаного боргу досягла 12 млрд доларів.

Джерело: http://newsru.ua/

Переглянуто разів сторінку: 526
Ви можете залишити запитання адміністратору на сайті
Листи та побажання надсилайте за адресою: afbrat@ukr.net


Головна | Оголошення | Новини | Документи | Фотогалерея | Архів новин | Правління | Зв'язок
Розробник: RootUa
© 2010